Termal Su Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Termal Su Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Termal su ; sıcak kaynaktan çıkan doğal kaynak sularıdır. Suyun sıcaklığı nedeniyle minerallerin içerisinde daha iyi çözünmesiyle bizlere şifa olmaktadır. Ülkemizde her bölgeden farklı özellikte termal suya ulaşmak mümkün. İç hastalıklarından cilt rahatsızlıklarına bir çok kronik rahatsızlığınızın tedavisinde termal sulardan faydalanılmaktadır. Öncelikle hekim tarafından konulan teşhisinizle içerdiği minerale göre termal bölge seçimi yapabilirsiniz. Peki  termal su hangi hastalıklara iyi gelir?

Afyon Gazlıgöl Termal suları sahip olduğu sıcaklık nedeniyle en başta deri dokusunu gevşeterek kaslarda büyük oranda rahatlama sağlar. Böylece kas iskelet problemlerinde; içerisinde ki minerallerden dolayı cilt hastalıklarında örneğin sedef egzama gibi rahatsızlıkların tedavisinde , inhalasyon yöntemiyle faydalanıldığında astım bronşit gibi kronik göğüs hastalıklarında ; içme kürü olarak kullanılabilen Gazlıgöl kaplıcalarımızda ise mide-bağırsak problemlerinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda  böbrek taşı idrar yolu enfeksiyonu prostat gibi rahatsızlığı olan bireylerde de fayda sağladığı bilinmektedir. 

Soru Cevap

Bize Sorun

Kaplıca hangi hastalıklara iyi gelir, Kaplıcalar neye iyi gelir, Termal su neye iyi gelir, Kaplıca suları hangi hastalıklara iyi gelir, Kaplıca suyu neye iyi gelir, Gazlıgöl hangi hastalıklara iyi gelir, Gazlıgöl kaplıcaları neye iyi gelir, Termal su nelere iyi gelir, Kaplıca suları neye iyi gelir, Afyon Gazlıgöl kaplıcaları neye iyi gelir, Gazlıgöl kaplıcaları nelere iyi gelir, Gazlıgöl kaplıcaları hangi hastalıklara iyi gelir, Termal neye iyi gelir, Afyon kaplıcaları neye iyi gelir, Kaplıca suyu nelere iyi gelir, Kaplıcalar nelere iyi gelir, Kaplıca suyu hangi hastalıklara iyi gelir, Termal su hangi hastalıklara iyi gelir