Afyon Gazlıgöl Kaplıca Suyunun Faydaları

Afyon Gazlıgöl Kaplıca Suyunun Faydaları

Tarihte Frigyalılardan bu yana kullanılan Afyon Gazlıgöl yaylabağı kaplıca suları hem içmece tedavisi hem de banyo tedavisi olarak yararlanılan termal / kaplıca suyumuz kireçlenme, fibromiyalji, kadın kastalıkları, romatoit artrit, bel ve boyun fıtığı , cilt hastalıkları, kemik erimesi (Osteoporoz), gut hastalığı, sindirim sistemi ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları, kas ağrıları gibi rahatsızlıkların tedavisinde olumlu sonuçlar vermektedir.

İnsan vücudu yaşadığı sürece organizmada biriken zehirli maddeleri idrar, dışkı, ter, safra, tükürük bezleri ve buna benzer boşaltım yolları ile dışarı atar. Zamanla bu zehirlerin tam olarak dışarı atılması güçleşir, organlar tembelleşir ve zehirli maddeler vücutta birikip artmaya başlar. Sağlık Bakanlığı onaylı termal / kaplıca suyumuz içmece ve banyo kürü olarak kullanıldığında birikmiş olan bu zehirli maddeler idrar, dışkı, ter, safra gibi yollardan kolayca dışarıya atılırlar.

GAZLIGÖL TERMAL SUYUNUN ÖZELLİKLERİ

Gazlıgöl suyu içerisinde bulundurduğu çeşitli mineralleri, suyun faydalarını da arttırmaktadır. Efsaneye göre Kral Midas’ın kızı Suna’nın vücudunda çıkan çıbanlara hiçbir yerde çare bulunamazken Gazlıgölün suları iyi gelmiştir ve çare bulmuştur. Suyun kızına şifa olduğunu duyan Kral Midas Gazlıgöl kaplıcalarını yaptırmıştır. Gazlıgöl sularının o günden bu yana şifa dağıttığı tahmin edilmektedir.

Gazlıgöl termal suyunun kuyu çıkış sıcaklığı 64°C’dir. Termal suyun içerisinde magnezyum, kalsiyum, sodyum, sülfat, klorür, florür ve bi karbonat gibi mineralleri bulundurmaktadır. İçerisinde çeşitli mineralleri bulunduran termal su doktor tavsiyesinde ve kontrolünde içmece, banyo ve soluma yoluyla tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Gazlıgöl Termal suları;

 • Böbrek-safrakesesi taşı,
 • Mide ve bağırsak rahatsızlıkları,
 • Romatizma,
 • Kireçlenme,
 • Kemik erimesi,
 • Kadın hastalıkları,
 • Cilt hastalıkları,
 • Kas ağrıları,
 • İdrar yolu enfeksiyonu, hemoroid,
 • Bel- boyun fıtığı,
 • Fibromiyalji, rahatsızlıklarına fayda sağlamaktadır.

Doktor tavsiyesi ile termal su tedavisine gönderilen hastaların %80 i oranında şikayetlerinin azaldığı görülmüştür.

 

 

 

Soru Cevap

 1. Ali Bildi

  Mide ülser ve gastrite ne gibi etkisi vardır acaba.

  1. Başaranlar Termal

   Başaranlar Termal

   Sn. Ali Bildi; Termal suyumuzun içersinde bulundurduğu minerallerde bikarbonat iyonları içme kürü olarak tüketildiğinde mide asidini dengeleyerek mide koruyucu görevi görmektedir. Özellikle mide de ülser, yara, gastrit gibi rahatsızlıklara fayda sağlar. Tesisimizde rahatsızlıklara göre kişiye özel içme kürü programları uygulanmaktadır. Detyalı bilgi için 0272 442 42 42 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.Saygılarımızla,

Bize Sorun

Afyon Gazlıgöl Kaplıca suyunun faydaları, Afyon Termal Oteller, Afyon Gazlıgöl, Afyon Kaplıcaları, Afyon Termal, Afyon Termal Otel, Gazlıgöl Termal, Kaplıca Otelleri, Afyon Termal Villa, Afyon Kaplıca, Afyon Termal Otelleri, Afyon Gazlıgöl Termal, Afyon Gazlıgöl Villaları, Gazlıgöl Otelleri, Gazlıgöl Termal Villa, Afyon Termal Apart, Gazlıgöl Kaplıcaları, Afyon Termal Villalar, Afyon Kaplıca Otelleri, İslami Termal Oteller, Afyon Gazlıgöl Kaplıcaları, Afyon Kaplıca Evleri, Afyon Gazlıgöl Villa, Termal Oteller Afyon, Afyon Termal Evler, Afyon, Gazlıgöl, Termal, Otel, Kaplıca, Villa, Evler