En iyi termal su nerede?

En iyi termal su nerede?

En iyi termal su nerede?

Termal sular bulundukları bölgenin jeolojik yapısına göre içerdiği minerallerde farklılık göstermektedir. İçerdiği mineral çeşitliliğine göre farklılık gösteren termal sular fayda sağladığı hastalıklara göre de farklılık göstermektedir. Örnek olarak bazı termal sular sadece içme kürü ya da sadece banyo kürü olarak kullanılırken bazıları da hem banyo kürü olarak hem de içme kürü olarak kullanılmaktadır. Termal su kullanımı için seçim yaparken mutlaka bir doktora danışarak kullanılmalıdır.

İller listesi ve kısa açıklamalar foto ve başaranlar termal link

  • Afyonkarahisar

Türkiye nin termal başkenti olan Afyonkarahisar da Gazlıgöl, Ömer-Gecek, Heybeli ve Hüdai kaplıcaları olarak 4 bölgede bulunan Afyon kaplıca suları 3000 yıldır şifa dağıtmaktadır. Afyon termal kaplıca suları başlıca, romatizmal hastalıklar, eklem ağrıları, nörolojik rahatsızlıklar, cilt hastalıkları, sindirim sistemi rahatsızlıkları ve böbrek taşı gibi bir çok hastalığa şifa dağıtmaktadır. Afyonkarahisar bölgesinde hem banyo kürü hem de içme kürü olarak kullanılan özelliğe sahip termal su Gazlıgöl Bölgesinde kullanılmaktadır.

www.basaranlartermal.com

  • Ankara

Ankara kızılca hamam kaplıca suları dolaşım sistemi, kalp rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına fayda sağlamaktadır.

  • Balıkesir

Balıkesir Gönen kaplıca suları romatizmal hastalıklar, dolaşım ve sindirim sistemi rahatsızlıklarına fayda sağlamaktadır.

  • Bursa

Bursa Oylat Kaplıca suları romatizmal hastalıklar, idrar yolu rahatsızlıkları, kadın hastalıkları gibi rahatsızlıklara fayda sağlamaktadır.

  • Denizli

Denizli Karahayıt Kaplıca suları, cilt hastalıkları, kadın hastalıkları, romatizmal hastalıklar ve sindirim sistemi rahatsızlıkları gibi hastalıklara fayda sağlamaktadır.

  • Bolu

Bolu Karacasu Kaplıca suları, beyin sinir rahatsızlıkları, romatizmal hastalıklar, kronik ağrılar gibi rahatsızlıklara fayda sağlamaktadır.

Haberler

Yorum Yazın

En iyi termal su nerede?