Termal su hazinedir

Termal su hazinedir

Sömestr tatilinde sağlığına da yatırım yapmak isteyenler Afyonkarahisar’da buluştu. Kentte bulunan termal tesislerin büyük bölümü full kapasite ile konuklarına hizmet veriyor.

Başaranlar Termal Genel Müdürü Mustafa Başaran; Termal su hazinedir Sömestr tatilinde sağlığına da yatırım yapmak isteyenler Afyonkarahisar’da buluştu. Kentte bulunan termal tesislerin büyük bölümü full kapasite ile konuklarına hizmet veriyor. Alternatif tedavi yöntemleri ile birlikte termal suyun öneminin yeniden keşfedildiğini kaydeden Gazlıgöl Havzası Termal Yatırımcıları ve İşletmecileri Dayanışma Derneği Başkanı Başaranlar Termal Genel Müdürü Mustafa Başaran tarih boyunca insanların her türlü derdin devasını doğada bulduğunu, termal suyun da bu noktada çok önemli bir sağlık kaynağı olduğunu söyledi. Başaran, Afyonkarahisar’ın termal kaynak anlamında büyük bir hazinenin üzerine kurulmuş bir kent olduğunu ifade ederek, “Gazlıgöl kaplıcaları, termal suları 5000 yıldır şifa veriyor. Gazlıgöl suları içerdiği mineraller bakımından büyük değere sahip” dedi.

Pek çok hastalığın devası termal

Kireçlenme, cilt hastalıkları, böbrek ve safra kesesi taşı, fibromiyalji, fıtık, kemik erimesi gibi pek çok hastalıkta termal su tedavisi ile önemli yol kat edilebileceğini söyleyen Başaran, “Hastalıkların tedavisi sürecinde, hangi hastalıkta suyun nasıl kullanılacağı önem taşıyor. Bu noktada gerek fizyoterapistlerimiz gerek danışman ekibimizle konuklarımızın termal suyu en doğru şekilde kullanmasını sağlıyoruz” dedi.

Rusya’dan Gazlıgöl’e

Afyonkarahisar’ın termal suları yurt dışından gelenlerin de tercihi. Ağır derecede Omurilik Travması geçirdiğini söyleyen Rus asıllı Anna Gül, Rusya’da bir doktorun termal tedavi tavsiyesi ile Başaranlar Termal’de 3 haftalık tedavi kürü uygulandığını ve bir yıllık fizik tedavi ile alınacak yolun 3 haftalık kürle alındığını söyledi. Anna Gül, 2 yıldır dönem dönem Gazlıgöl’e gelerek tedavisine devam ettiğini ve tüm yakınlarına da tavsiye ettiğini söyledi.

Her dairede özel havuz imkanı

Termal villa ve apart dairelerin içerisinde aileye özel havuzların bulunmasının büyük avantaj olduğunu ifade eden Başaranlar Termal misafirleri Türkiye’nin pek çok bölgesinde termal kaplıcaların olduğunu fakat suyunun özellikleri ve aileye özel havuz imkanının bulunmasının öncelikli tercih sebebi olduğunun altını çiziyorlar.