İhsaniye Gazlıgöl ve Bolvadin Heybeli Termal Turizm Merkezleri iptal edildi.

İhsaniye Gazlıgöl ve Bolvadin Heybeli Termal Turizm Merkezleri iptal edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan karara göre İhsaniye Gazlıgöl ve Bolvadin Heybeli Termal Turizm Merkezleri iptal edildi. Afyonkarahisar ilinin en fazla yatak kapasitesine sahip olan Gazlıgöl Termal Turim Bölgesinin turizm sahasından çıkarılması bölgemize ve Afyonkarahisar’a yapılan büyük bir yanlıştır.

83 işletmesi ile kentin turizm girdisine büyük katkı sağlayan bu bölge neye dayanılarak yok sayılmıştır? Bölge zaten geri kalmış ve sorunların çözümü için destek beklerken, alınan bu kararla karanlığa doğru itilmiş, gelişiminin önüne set çekilmiştir.

Binlerce yıldır insanlara şifa dağıtan, efsanelere konu olan bu bölge kaderi ile baş başa bırakılmamalıdır. Gazlıgöl bölgesi turizm alanından çıkarılarak yatırım ve desteklerinden muaf kalırsa ise bu şifalı suları gelecek nesillere aktaramaz ancak anlatırız. Bu konuda alınan kararın yeniden gözden geçirilmesi noktasında başta ilimiz milletvekilleri olmak üzere tüm Afyonkarahisar’a görev düşmektedir. Gazlıgöl’e biz sahip çıkmazsak, suyu gider adı kalır.

Gazlıgöl Havzası Termal Yatırımcılar ve İşletmeleri Dayanışma Derneği Başkanı

Mustafa Başaran