Afyon Gazlıgöl Termal Turizm

Afyon Gazlıgöl Termal Turizm

Türkiye'de "kaplıca ve sağlık turizmi" denilince ilk akla gelen şehirlerden olan, yolların kesişme noktası Afyonkarahisar, 5 yıldızlı termal tesisleri, butik kaplıca otelleri, tarihi ve doğal güzellikleri, yöresel lezzetleriyle kış turizminin ve sağlık turizminin gözde merkezleri arasında yer alıyor.

Özellikle kış aylarında tercih edilen kaplıca turizmine alternatif tedavilere olan ilginin artması ile her geçen yıl talep artmakta ve yeni otellerde hizmete girmektedir. Afyonkarahisar kaplıca, termal turizminin yanında Frig Vadisi ile kültür turizminde de ön plana çıkmaktadır.

Kış aylarının tatil dönemlerinde insanlar yoğun iş ve şehir yaşantısının getirdiği stresten, yorgunluklarından kurtulmak için termal tatili tercih etmektedir. 

Rahatsızlıklarından kurtulamayan veya rahatsızlıklarının etkisini azaltmak amacı ile alternatif sağlık turizmi olarak tercih edilen kaplıca turizminde çareyi Afyonun şifalı sularında arayan özellikle orta yaş ve üstü kişilerin tercihi.

Kaplıcalara Avrupa da hastalıklardan korunmak için koruyucu önem olarak giden bir çok insan bulunmaktadır. Hastalıklara çare değil hastalıklardan korunma için termal tatil.
Termal tatil denilince Afyonkarahisar’ın çok tercih edilmesi birçok ilin kesişme noktası olması ile ulaşım kolaylığı ve termal tatil alternatifinin çok fazla olması.

Termal tatil alternatifi sadece 5 yıldızlı otellerle sınırlı değil. Özellikle Gazlıgöl bölgesinde her evde termal havuzu bulunan doğa ile iç içe termal tesisler sakin ve konforlu bir termal tatil geçirmek isteyenlerin gözde tercihleri arasında yer alıyor

Afyonkarahisar 4 Termal bölgeden oluşmaktadır.
+ Ömer - Gecek Termal Bölgesi
+ Sandıklı Termal Bölgesi
+ Gazlıgöl Termal Bölgesi
+ Heybeli Termal Bölgesi

Ömer Gecek Havzası

Şehir Merkezine 13km uzaklıkta bulunan Termal bölgede 5 yıldızlı otelleri ile ön plana çıkmakta olup başlıcaları Oruçoğlu Termal, Ng Güral Termal, Korel Termal, Akrones Termal, Budan Termal, Mgc Çakmak Termal, İkbal Termal.

Sandıklı Termal Bölgesi 

İl merkezine 60km mesafede Antalya yolu üzerinde bulunan Sandıklı termal bölgesi özellikle çamur tedavisi ile tercih edilmektedir. Başlıca sandıklı otelleri Sandıklı Park Termal otel, May Termal, Safran Termal ve Sandıklı Belediyesinin Kaplıca işletmesi ve Gürses  Termal Bulunmaktadır.

Gazlıgöl Termal Bölgesi

5000 yıldır şifa kaynağı olarak kullanılan kaplıca suları ile ön plana çıkan Gazlıgöl termal suları hem içmece hem de banyo amaçlı kaplıca tedavisin de kullanılmaktadır. 
Birçok butik işletme ve kaplıca evi bulunan bölgede Sağlık Bakanlığı onaylı Başaranlar Termal Tesisleri, Afyon Belediyesine ait Yüntaş Kaplıca İşletmeleri, Gazlıgöl Belediyesi Midas Termal Bulunmaktadır.

Afyon Gazlıgöl Termal Turizm Hakkında Bize En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Gazlıgöl Termal Otelleri için en uygun fiyatlı oteller hangileri?

Gazlıgöl Termal Otelleri içinde en uygun fiyatlı otel arayanlara sunduğu imkanlar ve tesis kalitesi göz önüne alındığında en uygun otel Başaranlar Termal Otel'dir. Çok farklı otel ve kaplıca evi bulunmaktadır. Kaplıca tercihinde hijyen ve bakımlı işletmerin maliyet ve hizmet kalitesine göre değişmektedir.

Gazlıgöl Termal Otelleri için en ucuz fiyat nedir?

Gazlıgöl Termal Otelleri arasında en ucuz fiyat olarak tesislerin sunduğu imkanlar dikkate alınarak fiyatlar karşılaştırılmadır. Her otelin sunduğu imkan ve kalite farkından dolayı en ucuz otel şu rakamdır demek uygun olmayacaktır. Ancak Tatil dönemlerine fiyatlar yükselmekte olup tail dönemi dışında kış ve ramazan ayı döneminde en ucuz fiyatları bulabilirsiniz.

Gazlıgöl Termal Otelleri arasından en iyi seçeneği nasıl bulabilirim?

Gazlıgöl Termal Otelleri arasında en iyi seçeneği bulabilmeniz için size tavsiyelerimiz olacaktır. Bunların en başında odada termal havuz olup olmadığını sorun. Her odada termal havuz olan oteller var bunları tavsiye ederiz. Hijyen ve kullanım rahatlığı açısından her odada termal havuz olması sizin için çok büyük bir kolaylıktır. Ayırca eski ama kendisini hala yeni gibi lanse eden işletmeler bulunmaktadır. Kaplıcalarda bakım ve işletme önemlidir. Mutlaka tercih edeceğiniz otel için konaklamış misafirlerin yorumlarına ve şikayet sayfalarını kontrol etmeniz.

Mustafa BAŞARAN

Gazlıgöl Havzası Termal Yatırımcılar ve İşletmecileri Dayanışma Derneği Başkanı